Puan Durumu

Fikstür

Twitter

“BENİM İÇİN MEMLEKET MESELESİ” | Haberlere Dön
KSK Başkanı Mahir Altıkulaç, kulüple ilgili düşüncelerini açıkladı.

“Benim için memleket meselesi”

·       Kastamonuspor’un küllerinden doğmasının ardından beş ay geçti… İzleri silinmeye yüz tutmuş bir kulüpten şampiyonluğun en güçlü ekibi oluşturuldu. Belediye Başkanı Tahsin Babaş önderliğinde kurulan yeni yönetim tüm zorluklara rağmen takıma biranda zirve yaptırmayı başardı. İşte bu beş aylık süreci olayın baş kahramanlarından olan Kastamonuspor 1966 Başkanı Mahir Altıkulaç’a sorduk.

·     Kastamonuspor 1966’yı “Memleket meselem” diye özetleyen Altıkulaç, siyaset memleketin ne kadar ihtiyacıysa futbolunda şehrin bir zaruri ihtiyacı olduğunu belirtti.

 

Kastamonuspor’un bataklıktan çıkması, yeni bir görünüm ve yeni bir duruş kazanması noktasında gövdesini taşın altına koyan isimlerden olan Başkan Mahir Altıkulaç, kulüple ilgili sorduğumuz soruları cevapladı.

Kastamonuspor 1966’yı “Memleket meselem” diye özetleyen Altıkulaç, kulübün şuan ki durumundan projelerine, taraftara ve Ladik maçına kadar bir çok konuda görüşlerini açık sözlülükle dile getirdi. Yönetim kurulundaki dostlarını yere göğe sığdıramayan Altıkulaç, Kastamonuspor 1966’nın kurulmasında büyük emeği geçen Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı ise oluşumun öncüsü olarak tanımladı.

Mütevazi kişiliği ve samimiyetiyle kısa zamanda Kastamonuspor tribünlerinin sevgilisi haline gelen Altıkulaç, geride bırakılan beş aylık süreci şöyle anlattı:

TAŞLAR YERİNE OTURDU

Yapılaşma olarak kulüp yeniden dizayn edildi. Kulüpte taşlar yerine oturmaya başladı. Yönetimdeki her arkadaşımızın hepsi gerçekten çok emek harcıyorlar ve benden değerli dostlarımızdır. Biz şeffaf bir yönetim oluşturduk. Kulübümüzde her hangi bir sıkıntımız şuan itibariyle yok. Olmaması içinde elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz.

SİYASET ŞEHRİN NE KADAR İHTİYACIYSA FUTBOLDA BİR OKADAR İHTİYAÇ

Kastamonuspor 1966 bizim için memleket meselesi. Kastamonuspor için yorulacağız. Ben şimdiye kadar futbola ilgim olmadığı için böyle bir işe girmedim. Ancak şunu gördüm. Bir siyaset memleketin ne kadar ihtiyacıysa bence futbolda şehrin bir zaruri ihtiyacı. Bunu yeni yeni görmeye başladım. İnsanların futbolda başarıya bir özlemi var. Herkes iyi bir ligde olmak istiyor. Her geçen gün seyircimiz artıyor. Bizdi vatandaşlarımızı mutlu etmek ve istenilen hedefe ulaşılması için her şeyimizle kulübümüze yoğunlaştık. İnşallah başarıya ulaşacağız.

TARAFTARIMIZ MÜKEMMEL

Taraftarlarımızın desteği gerçekten mükemmel. Benim de taraftarlarımıza yapacağım işler var. Onlara yardımcı olacağımız konular olacak. Herkes Kastamonuspor çatısı altında tam bir birleşme yakalayacak. Başarının böyle geleceğini düşünüyorum.

İYİ NİYETLE YOLA ÇIKTIK GÜZEL ŞEYLER OLACAK

Niyet iyi olursa her şey güzel olduğuna inanıyorum. Kötü niyetle bir yere varılamayacağını düşünenlerdenim. Bizim niyetimiz iyi. Ben bu işi başaracağım dediğinizde yolun yüzde 50’sini geçmişsiniz demektir. Kastamonuspor için kim ne emek sarf ettiyse bunun bir değeri var. Bu değeri iyi bilmek lazım. Bende bu değeri biliyorum. İnsanlarımızın spora verdiğimiz değeri iyi anlamamız gerekli olduğunu düşünüyorum.

AMACIM AYAKLARI ÜZERİNDE DURAN BİR KULÜP OLUŞTURMAK

Eskiden Kastamonuspor’a yardım etmemiz istenirdi. Bizde gereğini yerine getirirdik. Ancak işin içine girdiğimde konuyu iyi algılamak gerektiğini gördüm. Kastamonuspor’a gönül rızasıyla destek olunması gerekli. Benim en çok istediğim, kimseye yük olmadan ayakları yere basan bir kulüp oluşturmak. Bunun içinde hazırlıklarını yaptığımız projelerimiz var.

PROJELERİMİZİ 2015’TE BAŞLATMAK İSTİYORUZ

Benim iki projem var. Bizim eski kulübümüzün geçmişe dönük borçları var. Maliye ve SSK. Öncelikle torba yasadan yararlanıp bunları yapılandırmak istiyoruz. En önemlisi benim için bu. Bunun sözü verildi. Eğer borçları kapatmazsak ilimizin ayıbı olur. Bu nedenle kulübümüzün geliri olması gerekli. Benim düşüncem parasıyla bir yer alıp konut yaparak geçmiş borçlarımızı silmek. En önemlisi bu.

İkincisi Kastamonu’da şuanda üniversite için yurt yapımı var. herkes gücü yettiğince bir şeyler yapıyor. Bizde yurt yapmak ve kulübe aylık belirli bir gelir getirecek projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Üniversite içinde olursa daha güzel olur. Sayın rektörümüzle bunu görüşeceğim. Kastamonu’ya da böylelikle hizmet etmiş oluruz. Kulübümüzün de daimi bir geliri ve kendi öz mal varlığı olmuş olur.

YÜZÜMÜZÜN AKIYLA KONGREYE GİTMEK İSTİYORUZ

Üç yıl içerisinde yüzümüzün akıyla kongreye gideceğimizi düşünüyorum. Hedefim Allah nasip ederse kongrede kasasında parası bulunan bir Kastamonuspor açıklamak. Umarım gerçekleştiririz.

KULÜP OTOBÜSÜYLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR

Mutlaka otobüsümüz olmalı. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Hazırladığımız programın içinde otobüs ile kulübe servis aracı var. İnşallah bunu gerçekleştiririz.

ŞAMPİYONLUK PRİMİ SÜRPRİZ

Kastamonuspor 1966’ya emeği geçen herkesin hakkı verilecek. En altından en üstüne kadar. Bunlarda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bunun yanında futbolcularımız şampiyon olduklarında onlara çok güzel sürprizlerimiz olacak. Şampiyonluk primimiz bu mutluluğu yaşadığımız gün verilecek. Benim tek isteğim oyuncularımdan birbirlerine sımsıkı sarılmasıdır. Tek bir yumruk olarak güzel futbol ve güzel skorlarla mutlu sonla sezonu bitirelim. Bu tüm yönetimimizin ve büyüklerimizin isteğidir. Biz elimizden geleni bu uğurda yapacağız.

LADİK MAÇINDA GALİBİYET İSTİYORUM

Hafta sonu çok önemli bir maçımız var. Yönetim olarak bu karşılaşmadan mutlak üç puanla ayrılmak istiyoruz. Futbolcularımızın haftayı iyi geçirip bize bu galibiyeti armağan edeceklerini düşünüyoruz. Umarım güzel bir oyun olur ve maçtan galip ayrılırız.” 


Resimleri Orjinal Boyutlarında Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız.

Okunma Sayısı : 4679
Telif Hakkı 2015
Online : 1 | Bügün : 5 | Toplam : 60957